Obce Blíže Lidem

Naše práce

Komu pomáháme?

Všem, kteří zavolají, poskytneme sociální poradenství. Dlouhodobě spolupracujeme s lidmi, kteří se vyskytují v naší oblasti (bez ohledu na trvalé bydliště) a spolupracovat chtějí, ať už jde o seniory, pečující, klienty řešící dluhy, nedostatek financí, závislost, bydlení či život s nemocí či postižením.

Co a jak děláme

Pracujeme tak, aby k nám klienti získali důvěru. Jsme vázáni mlčenlivostí, ale po domluvě s klientem spolupracujeme s dalšími organizacemi. Používáme nejrůznější metody sociální práce, s klienty navážeme profesionální vztah a domlouváme se na zakázce. Hledáme společně s klienty cestu ven ze situace, ve které se ocitli. Podporujeme je, motivujeme, poskytujeme psychosociální podporu, radíme a učíme, aby se, pokud to je možné, obešli bez nás. Ale pokud to bez nás nejde, provázíme je dál.

Kde pracujeme

Pracujeme ve čtyřech oblastech – na Týnecku, Bystřicko-Neveklovsku, Čerčansku a Sázavsku. Každá máme svoji kancelář, většinu času jsme ale na cestách a navštěvujeme klienty doma, doprovázíme je na úřady nebo se s nimi potkáváme na neutrální půdě. Kdeco vyřešíme i po telefonu.

Realizátor

RUAH o.p.s.
Křižíkova 2158, 256 01 Benešov

IČ: 24312355